Amerika’da Ne İş Yapılır? Amerika’da Nasıl Para Kazanılır?

amerika para kazanmak

Yurt dışında yaşayıp burada para kazanmak isteyen sayısı oldukça fazladır. Veya bu ülkelere göç ederek çok para kazanıp zengin olarak dönmek isteyen kişilerde mevcuttur. Amerika Birleşik Devletleri oldukça fazla eyalete sahiptir. New York City, New Jersey ve Los Angeles bu şehirlerin başında gelen ve herkes tarafından bilinen yerlerdir. Bu bölgeler büyük ve aktif olduğundan iş bulmak kolaydır. Bu ülkeye gidip para kazanmak isteyen kişiler öncelikle, “Amerika’da ne iş yapılır?” tarzında arama yapmaktadırlar. Bu makalede bu aramayı yapan kişiler için yazılmıştır. Şimdi sizlere bazı iş fikirlerinden bahsedeceğiz…

Fikir 1: Amerika’da çok aktif olan şehirlerde canlı vitrin mankeni işini yapan çok kişi vardır. Bu tarz işleri herkes bulabilmektedir. Kurların yüksek olmasından ve TL’nin bu para birimlerine göre değerinin düşük olmasından nerede çalışırsanız çalışın güzel ücretler almaktasınız. Tabi oradaki yaşam standartları da ona göre zor olmaktadır.

Fikir 2: Bazı zamanlarda bu ülkeye gitme fikrini öğrenciler ve genç insanlar çok düşünmektedirler. Bu kişiler vasıfsız olarak burada ne iş yapabilirim diye çokça sorular ile gelmektedirler. Amerika’da kafelerde, fastfood satan restoran ve ya dükkanlarda ve stantlarda çalışabilirsiniz. Bu alanlarda genellikle genç insanlar ve öğrenciler çalışmaktadır. İngilizceniz var ise iş bulma yelpazeniz çok daha genişler.

Fikir 3: Yetenek avcısı diye adlandırılan bir iş vardır. Bu kişiler farklı yeteneklerde insanlar bularak firmalara yönlendiriyor ve bundan para kazanıyor. Bazı zamanlarda oldukça karlı bir iş olduğunu herkes bilmektedir. Tabi bu iş için İngilizce şarttır.

Amerika’da ne iş yapılır sorusuna örnek 3 iş fikrinden sizlere bahsettik. Bu ülkede İngilizce dilinizin olmasının oldukça büyük önemi vardır. Daha iyi çalışma ortamları ve koşulları sağlanabilmektedir böylelikle.

Aklınızda bulunsun, İnternet gibi büyük bir nimete sahibiz. Dünya’nın neresinde olursanız olun internettten para kazanma yöntemleri aklınızın bir köşesinde bulunsun. Makale yazarak para kazanmak diye bir yazımız var mesela. Mutlaka okuyun, Dünya’nın neresinde olursanız olun bunu yaparak para kazanma şansınız var. Fırsatları değerlendirin. Fırsatlar ülkesi Amerika’ya gitmişken fırsatları görmezden gelmek olmaz. 🙂

Yorum Bırak