Bolu’da Yapılabilecek İşler | Bolu’da Ne İş Yapılır?

Bolu oldukça soğuk bir ildir. Rakımı yüksek olduğundan kuru ve soğuk hava çok daha etkilidir bu ilde. Ortalama olarak 1.500 Km’lik bir alana sahiptir. Şehrin en meşhur lezzeti ise ekmek atımı adındaki gözleme. Cevizli çörek, paşa pilavı ve kabaklı gözleme Bolu ilinin sayılı ve güzel lezzetlerinden sadece birkaç tanesidir. Burada yaşamakta olan birçok insan vardır. Çoğu kişinin aklında ise, ‘’Bolu’da ne iş yapılır?’’ Ekonomik durumu nasıldır ve insanlar nasıl geçinir? Tarzında sorular sorulmaktadır. Sizlere burada yapılabilecek işler hakkında birkaç fikirde bulunacağız.

Bolu İş Fikirleri

Fikir 1: Bolu’da tarihi mekanlar ve kaplıcalar oldukça meşhurdur. Çok uzak şehirlerden insanlar bu tarz doğal kaynak suyu olan yerlere tatile gelmektedir. Ayrıca orman ve doğa havası da oldukça temizdir. Bu nedenle insanların çoğu kafa dinlemeye de gitmektedir. Bütçesi iyi olan kişiler bu fırsatı değerlendirerek çok iyi bir kaplıca merkezi açabilir ve ya doğa içinde yer alan bir apart otel kurabilir.

Fikir 2: Bolu’da meşhur olan yemekler vardır. Cevizli çörek, paşa pilavı ve kedi batmazı bunlardan sadece bir kaçıdır. Bu tarz meşhur yemekleri satan bir restoran ve ya dükkan açılabilir. Ayrıca internet sitesi ile desteklenerek farklı yöntemler denenebilir.

Fikir 3: Şuana kadar sadece iş kurmak isteyenler için fikirler sunduk. Fakat özel ve ya devlet sektöründe çalışmak isteyen kişilerde oldukça fazladır. Bu kişiler öncelikle vasıflı ve ya vasıfsız olarak birçok fabrika ve alışveriş merkezlerinde firmalara giriş yapıp gelir elde edebilir. AVM ve alışveriş merkezlerinde yer alan özel firmaların personellere çok daha fazla ihtiyacı olmaktadır.

Bolu’da ne iş yapılır diye soran arkadaşlar için oldukça net birkaç fikir sunduk. Bu fikirler geliştirilebilir veya bütçe dahilinde büyütülebilir.

Yorum Bırak