Bursa’da Yapılabilecek İşler | Bursa’da Ne İş Yapılır?

Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Bursa’nın nüfusu 3 milyon kişi civarındadır. Türkiye’nin yaşam kalitesi açısından en iyi illerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Sanayi, lojistik ve pek çok sektörde aktif bir il olduğu için ülke ekonomisinin önemli lokomotifleri arasındadır. Bursa iş fikirleri arayanlar için doğru adres olabilir. Bursa’da yaşıyorsanız veya Bursa’ya taşınmayı düşünüyorsanız ancak Bursa’da ne iş yapabileceğimi bilmiyorum diyorsanız bu yazıda birkaç iş fikri bulacaksınız.

Önemli not: Yazı içerisinde birkaç iş fikri paylaşmış olsak da sitemiz üzerinde detaylıca anlatılmış pek çok iş fikri var. Örneğin her nerede olursanız olun makale yazarak para kazanma şansına sahipsiniz. Bu ve benzer çok sayıda yazı için sitemizde biraz dolaşmanızı öneriyorum.

Bursa’da Yapılabilecek İş Fikirleri

 1. Bu iş fikri biraz daha bayanlara yönelik olacak. Çocuk ve yaşlı bakımı son dönemlerde oldukça revaçta bir sektör. Bursa aktif bir şehir. Gün içerisinde çocuğuyla veya bakıma muhtaç yaşlılarıyla uğraşamayan çok sayıda insan var. Bu insanlara bakım hizmeti vererek para kazanabilirsiniz. Özellikle insanlarla iyi ilişkiler kurabilen bayanlar için oldukça uygundur diyebilirim. Müşteriler ise oldukça fazla. Göz atmanızda fayda var.
 2. Seyyar gıda satışı insanların hiç beklemediği paraları kazandırabiliyor. İtibarı çok yüksek olmadığı için para kazandırmaz diye düşünmemek gerekiyor. Kalabalık ve biraz daha maddi açıdan gelişmiş bölgelerde seyyar bakıcılık yapmak daha kazançlı olacaktır. Özellikle büyük yatırımlar için parası olmayan ancak kendi işini yapmak isteyenler için iyi fikirlerden birisidir.
 3. E-Ticaret yapabilirsiniz. Bursa ülkenin merkezi noktalarından birinde yer alıyor. Kargoya verdiğiniz ürünler ertesi gün Türkiye’nin en büyük şehirlerine ulaştırabilir. Neler satacağınız size kalmış. Eğer kendiniz bir şeyler üretebiliyorsanız bunu internetten pazarlamanız oldukça kazançlı olabilir. İnternetten ürünümü nasıl satarım adlı yazımda bu konuya değindim. Eğer herhangi bir şey üretmiyorsanız internette en çok satılan ürünler üzerinden ilerleyebilirsiniz.
 4. İnegöl’de mobilya üretimine dahil olabilirsiniz. Türkiye’nin en önemli mobilya merkezlerinden birisi olan İnegöl esasında Bursa’ya bağlı bir ilçedir. Konumunuz müsaitse İnegöl’de özellikle ahşap mobilyalar üzerinde çalışabilirsiniz. Boya ustalarının kazandıkları paralar dudak uçuklatıcı seviyede!
 5. Çiğ köfteci açmak sizce nasıl bir fikir? Bursa’da insanların sık kullandığı bir güzergaha çiğ köfteci açtığınızda para kazanmamanız için hiçbir sebep yok.

Bursa’da yapılabilecek işler hakkında birkaç fikir vermeye çalıştım. Tabii ki tüm bunların dışında vasıflı veya vasıfsız eleman olarak bulabileceğiniz çok sayıda iş var. Yazının başında da değindiğim gibi yapılabilecek alternatif çok sayıda iş var ve tamamına değinmek imkansız. Hatta içerik açısından en zayıf kategorimiz il bazlı iş fikirleri diyebilirim. Sizlere önerim sitede dolaşarak çeşitli iş fikirlerini görüntülemeniz. Mutlaka size uygun bir şeyler paylaşmış oluruz!

Yorum Bırak

2 Yorum

 • selam ben nevzat yıllardır maden ocağında çalıştım emeklilik günlerim doldu ama 4 yıl yaş bekliycem bursaya taşınıp devren bi işyeri almayı düşünüyorum şöyle 30 40 bin gibi ne önerirsiniz

  • Selam Nevzat

   Öncelikle okumadıysan para kazanmanın yolları başlığıyla hazırladığım bir yazı var. Onu okumanı öneririm. Orada bahsettiğim 40 civarı iş fikri var. Zamanla arttırmaya çalışıyorum. Oraya bakarak kendine uygun bir iş seçmeye çalışabilirsin.

   30-40 bin gibi bir bütçe diye belirtmişsin. Senin özelliklerini bilmediğim için yorum yapmam çok doğru olmaz ancak çiğ köfteci açmayı düşünebilirsin. Onunla alakalı da çiğ köfteci açmak diye bir makale yazdım. Çiğ köfte bayilikleri sayesinde işler çok kolay ilerliyor. Tüm püf noktaları orada bulabilirsin. Ayrıca bayilik almak istersen en iyi bayiliklerin hangileri olduğunu da anlattığım bir yazı var. Oradan faydalanabilirsin. Şartlar uygunsa bir çiğ köfteci hem güzel para kazandırır hem de emeklilik beklediğiniz dönemde sizi çok sık boğaz etmez. Özellikle maden ocağından sonra büyük bir rahatlama getirir.

   Umarım yorumum sana yardımcı olur. Bol kazançlar.