Çevirmenlik Yaparak Para Kazanmak İster Misiniz?

çevirmenlik yaparak para kazanmak

Eğer iyi seviyede yabancı dil biliyorsanız bunu gelire dönüştürebilirsiniz. Çevirmenlik yaparak para kazanmak ülkemizde çok yaygın olmasa da Dünya’da ilgi çeken bir alan. Bunun için kurulmuş internet siteleri dahi var. İnsanlar Google Translate ve benzeri çeviri araçlarından istenilen verimi alamadığı için çevirmene ihtiyaç duyuyor.

Çevirmenlere iş vereceklerinde de, normal bir çevirmenle çalışmaktansa İnternet üzerinden bir çevirmenle çalışmak istiyorlar. Neden? İki sebebi var, hem daha hızlı hem daha ekonomik. Bu sebeple bu mesleğin hala iyi bir gelir kapısı olduğunu belirtmeliyim.

Çeviri Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle çeviri yapacağınız dili çok iyi seviyede bildiğinize emin olun. Özellikle bir alanda uzmanlığınız varsa (örneğin; biyolojik terimler ya da bilgisayar terminolojisi gibi) bu kesinlikle bir artı puan olacaktır.

Çeviri işini nereden bulabilirsiniz? İnternetten çeviri yaparak para kazanmak istediğiniz için kullanacağınız platformu iyi seçmelisiniz. Sizlere çok sayıda güvenilir çeviri siteleri vereceğim ve bazı özelliklerinden bahsedeceğim. Seçiminizi yaparken iyi bunlara göz atabilir ve araştırdıktan sonra iş alabilirsiniz. Daha fazla müşteri için önerim birden fazla site üzerinde hesap oluşturmanız ve iş almaya çalışmanızdır.

Çeviri Yaparak Para Kazanılan İnternet Siteleri

Freelance Siteleri

Freelancer.com – En popüler ve güvenilir freelance sitelerinden biridir. Bu platform üzerinde çeviri işleri adında bir kategori yer alıyor. Bir üyelik açabilir ve kategoriyi takip ederek güncel işleri almaya çalışabilirsiniz.

Guru.com – Guru, freelance çeviri işleri bulabileceğiniz bir başka güvenilir internet sitesidir.

iFreelance.com – iFreelance, freelancer arkadaşların çalışması için oldukça büyük bir platformdur. Sağlam çeviri işlerinin olduğunu göreceksiniz.

PeoplePerHour.com – Web sitesinin ismi ilginç (Türkçesi: saat başı insan) ama aynı zamanda çok güvenilir ve çeviri yaparak para kazanmanıza yardımcı olabilecek çeşitli işleri içeriyor. Ve bu sitedeki kazançların gerçekten iyi olduğunu fark ettim, göz atmanızı öneririm.

oDesk.com – Çeşitli çeviri işleri bulabileceğiniz bir internet sitesidir. Tam zamanlı, yarı zamanlı, saatlik ve tek metin çevirisi gibi işleri buradan bulabilirsiniz.

Elance.com – Yine göz atmanızda yarar olan bir freelance sitesidir.

Çeviri Siteleri

TranslatorsTown.com – 100 dilden büyük bir dil havuzu üzerinde oluşturulan bir çeviri sitesidir.

Translationdirectory.com – Dil uzmanlarıyla müşterilerini bir araya getiren bir platform.

Proz.com – 300.000’i aşkın profesyonel çevirmen. Bilmem başka söze gerek var mı?

Traduguide.com – TRADUguide serbest çevirmenlerin, çeviri bürolarının ve müşterilerin kullanabileceği son derece güvenilir bir platformdur.

Makale Çevirerek Para kazanmak

Son olarak bunu da anlatmak istedim. Tam olarak çevirmenlik işi olmasa da yabancı dil bilginizi paraya çevirmenizi sağlayacaktır.

Sizler için yazdığım makale yazarak para kazanma adlı yazıyı okuyarak başlayın. Makale yazmak, yazılar oluşturmak için yabancı dildeki içerikleri kaynak olarak kullanın. Yazacağınız konu başlığını yabancı dilde Google üzerinden aratın ve karşınıza çıkan kaliteli içeriklerden birini Türkçe’ye çevirerek satışa sunun. Bu yöntemle hem kaliteli makaleler ürettiğiniz için çok sayıda müşteri bulacaksınız hem de dil bilmeniz size önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Yorum Bırak