15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://parayap.net/filmiyi 300

En İyi Aksiyon Filmleri Listesi | 2019 IMDB 30+ Aksiyon Filmleri Önerileri

Aksiyon filmi severler için en iyi aksiyon filmleri listesinin paylaşıldığı sayfadasınız. Dünya genelinde kullanıcıların izledikleri filmler hakkında yorum yaptıkları, puan verdikleri ve filmler hakkında bilgi edindikleri IMDB üzerinden listeyi derledim. IMDB puanına göre en iyi aksiyon filmlerini derlerken yönetmenlerine, yapım yıllarına değindim ve filmler hakkında kısaca bilgi vermeye çalıştım.

Sağ üst köşedeki araç sayesinde kolaylıkla ilgilendiğiniz filmlere doğrudan gidebilirsiniz. Tüm aksiyon filmlerini görmek istiyorum derseniz sayfayı aşağı doğru kaydırarak IMDB’ye göre en beğenilen aksiyon filmlerinin tümünü tek tek inceleyebilirsiniz.

Aksiyon filmleri dışında her kategoriden filmi yine IMDB listesine göre derlediğim en iyi filmler başlıklı içeriğime de göz atabilirsiniz. Umarım liste sizin için kullanışlı olur ve zevkinize uygun filmlerle harika vakit geçirmenizi sağlar. 🙂


34. Dunkirk

Dunkirk | En iyi aksiyon filmleri listesi

Dunkirk | En iyi aksiyon filmleri listesi

IMDB: 8.0
Yönetmen: Cristopher Nolan
Yıl: 2017

2. Dünya Savaşında batı cephesi Almanya’nın üstünlüğüyle sona ermiş, Fransa mağlup olmuştur. Başta İngiltere olmak üzere çok sayıda müttefik askerleri Dunkirk’de sıkışmıştır. Askerlerin tahliyesi sağlanmazsa Almanların adeta bir katliam yapacağı bellidir.

Bir taraftan deniz, diğer taraftan Alman ordusu tarafından sıkıştırılan bu ordunun tek şansı İngiltere’nin başlattığı bir tahliye harekatıdır.

Cristopher Nolan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Dunkirk filmi çok sayıda eleştiriye maruz kaldı. Yönetmenin en kötü filmi gibi sert eleştiriler dahi yapıldı. Dunkirk tüm eleştirilere rağmen IMDB üzerinde 8.0 puanı alarak en iyi aksiyon filmleri arasında anılmayı başardı. Tarihi filmin aksiyon sahnelerini izlerken nefeslerinizi tutacaksınız.

33. Deadpool

Deadpool | Animasyon - Aksiyon film önerisi

Deadpool | Animasyon – Aksiyon film önerisi

IMDB: 8.0
Yönetmen: Tim Miller
Yıl: 2016

Wade Wilson eski bir özel kuvvet askeridir. Sevgilisinin sahip olduğu hastalıktan dolayı onun hastalığıyla boğuşmasını izlemektense terk etmiştir.

Hastalığın tedavisiyle ilgili bir bilimsel deneyde rol alır. Deneyin ardından özel güçlere sahip bir karakter ortaya çıkar. Kendine has mizah anlayışıyla Deadpool ortaya çıkmıştır ve süper kahramanın yapacağı çok şey vardır.

Özellikle çocuklar tarafından büyük beğeni kazanan Deadpool aksiyonun yanında komedi sahneleriyle de ön plana çıkıyor.

32. Brotherhood (Taegukgi hwinalrimyeo)

Brotherhood - Efsane aksiyon filmleri

Brotherhood – Efsane aksiyon filmleri

IMDB: 8.1
Yönetmen: Kang Je-Kyu
Yıl: 2004

İki erkek kardeş Kore Savaşında asker olmaya zorlanmıştır. Büyük kardeş, küçük olanın üzerindeki baskıyı azaltmak ve ölüm riskinden kurtarmak amacıyla özel bir göreve dahil olur.

31. Baby

Baby - En güzel aksiyon filmleri

Baby – En güzel aksiyon filmleri

IMDB: 8.1
Yönetmen: Neeraj Pandey
Yıl: 2015

Elit bir karşı istihbarat birimi bir plandan haberdar olur. Planın başındaki kişi adeta bir manyaktır.

Birimin yapması gereken planla ilgili tüm uluslararası bağlantıları çözümlemektir. Diğer taraftan Hindistan’ı kalbinden vuracak saldırıyı engellemeleri gerekmektedir.

30. Bajrangi Bhaijaan

Bajrangi Bhaijaan - Aksiyon Filmi Önerileri

Bajrangi Bhaijaan – Aksiyon Filmi Önerileri

IMDB: 8.1
Yönetmen: Kabir Khan
Yıl: 2015

Genç Hindistanlı bir adam genç bir Pakistanlı kızı evine geri götürmeye karar verir. Suskun Pakistanlı kızın hem ana vatanına yeniden kavuşmasına hem de ailesini yeniden bir araya getirmesine yardımcı olacaktır. Pakistanlı kızı annesine yeniden kavuşturmayı başarabilecek midir?

29. Özel Tim 2 (Tropa de Elite 2)

Özel Tim 2 - Aksiyon Filmi Tavsiye

Özel Tim 2 – Aksiyon Filmi Tavsiye

IMDB: 8.1
Yönetmen: José Padilha
Yıl: 2010

Rio de Jenario büyük bir hapishane isyanıyla karşı karşıyadır. Üst düzey bir güvenlik görevlisi olan Nascimento şimdi oldukça zorlu bir durumla karşı karşıyadır. Nascimento, hükumet yetkilileri ve yarı askeri kuvvetler arasında sıkışıp kalmışken kanlı bir siyasi anlaşmazlıkla uğraşacaktır.

28. Özel Tim (Tropa De Elite)

Özel Tim | IMDB En iyi aksiyon filmleri

Özel Tim | IMDB En iyi aksiyon filmleri

IMDB: 8.1
Yönetmen: José Padilha
Yıl: 2007

Papa Brezilyaya gelmek için hazırlıklarını sürdürmektedir, ziyaret oldukça yakındır. Nascimento ise şehrin varoşlarındaki uyuşturucu tacirlerini haklamakla meşgul olan yetkili bir güvenlik görevlisidir.

Diğer taraftan eşinin doğumunun yaklaşması sebebiyle artık işi bırakmak, farklı bir mesleğe geçmek istemektedir. Bunun için de yerine başkasını bulması şarttır…

27. Cinayet Günlüğü (Salinui chueok)

Salinui-Chueok | En sağlam aksiyon filmleri

Salinui-Chueok | En sağlam aksiyon filmleri

IMDB: 8.1
Yönetmen: Joon-Ho Bong
Yıl: 2003

Cinayet Günlüğü, Güney Kore’de 1986 yılında geçiyor. Tecavüze uğramış ve ardından öldürülmüş çok sayıda kadının cesedine rastlanmıştır.

3 dedektif olayı aydınlatmak amacıyla suçluların peşine düşer.

26. Akira

Akira - Aksiyon filmleri

Akira – Aksiyon filmleri

IMDB: 8.1
Yönetmen: Katsuhiro Ôtomo
Yıl: 1988

Tokyo 30 yıl önce Dünya Savaşında bilinmeyen bir silahla yerle bir edilmiştir. Küllerinden doğarken artık yeni bir isme sahiptir: Neo Tokyo.

Neo Tokyo çağın ötesinde bir teknolojik gelişmişliğe sahiptir ve bu açıdan tipik bir Japon şehridir. Diğer taraftan zamanla ortaya çıkan mafya ve çete tipi oluşumlar şehre hükmeder durumdadır.

Tetsuo ve Keneda adlı iki eski dostun gizli bir askeri üsse girmesiyle başlayan macerasıysa ilk başta pek iyi gitmez. Aralarından biri yakalanır ve sonrasında denek olarak kullanılır. Deneyin sonuçları ilginçtir. Denek olan artık özel güçlere sahiptir ve bu güçlerini nasıl kullanacağı tamamen kendisine kalmıştır.

25. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (How To Train Your Dragon)

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? | Mükemmel aksiyon filmleri

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? | Mükemmel aksiyon filmleri

IMDB: 8.1
Yönetmen: Dean DeBolis, Cris Sanders
Yıl: 2010

Berk Adası ejderhalar tarafından işgal edilmiştir. Uzun süredir işgal edilen adanın halkı perişan olmuştur ve tek çareleri onları öldürmektir.

Bir Viking icat ettiği bir silahla onları öldürebileceğine inanır. Başarısız olunca ormana götürüp serbest bırakmaya yeltenir ancak bunlar olurken ejderha ve genç Viking arasında tuhaf bir arkadaşlık bağı oluşur.

24. Zafere Hücum (Rush)

Zafere Hücum - Aksiyon Filmleri Tavsiye

Zafere Hücum – Aksiyon Filmleri Tavsiye

IMDB: 8.1
Yönetmen: Ron Howard
Yıl: 2013

Formula 1 altın dönemlerini 1970’lerde yaşamıştır. Zafere Hücum bu dönemdeki büyük bir rekabeti konu alıyor.

Lauda yaşadığı kaza sonucunda birinciliği Hunt’a bırakır. Gelecekte aralarında bir yarış daha olacaktır. Esas birincinin kim olduğunu birbirine kanıtlamak isteyen iki ezeli rakibin hangisi birinci olacak dersiniz?

23. Kill Bill: Volume 1

Kill Bill Volume 1 | Ölmeden İzlenmesi Gereken Aksiyon Filmleri

Kill Bill Volume 1 | Ölmeden İzlenmesi Gereken Aksiyon Filmleri

IMDB: 8.1
Yönetmen: Quentin Tarantino
Yıl: 2003

Bill, özel yeteneklere sahip kadınların oluşturduğu bir çetenin başındaki isimdir. Kara Mamba lakaplı kız bir kazık yemiştir ve artık tek hedefi Bill’i ortadan kaldırmak, öldürmektir.

22. Mad Max: Fury Road

Mad Max Fury Road - Tavsiye Aksiyon Filmleri

Mad Max Fury Road – Tavsiye Aksiyon Filmleri

IMDB: 8.1
Yönetmen: George Miller
Yıl: 2015

Kumlardan ibaret bir Dünya, farklı formlarda canlılar ve ilginç araçlar. Mad Max: Furry Road karşınızda.

Mad Max ne için yaşadığını bilmez. Tek bir içgüdüyle hareket eder: hayatta kalmak. Hayatta kalmanın en iyi yoluysa yalnızlıktır. Bölgenin efendisi Joe bir gün savaş beyini yolculuğa yollar. Savaş beyinin amacının farklı olduğunu anladığında büyük bir öfkeyle harekete geçer.

Kendisinden çalınanı geri alabilecek midir? Soru işaretleri devam ederken Mad Max de kaçakların saflarına katılır.

21. Logan: Wolverine

Logan Wolverine - En Aksiyonlu Filmler

Logan Wolverine – En Aksiyonlu Filmler

IMDB: 8.1
Yönetmen: James Mangold
Yıl: 2017

Oldukça yaşlı ve yorgun durumda olan Logan Meksika sınırında saklanmaya çekilmiştir. Beraberinde Profesör X de vardır. Karanlık güçlerin peşine düştüğü yeni yetme bir mutantın gelmesiyle birlikte Logan’ın gizliliği son bulur. Şimdi yeni bir görevi vardır ve işe koyulmanın vakti gelmiştir.

20. Yenilmezler (The Avengers)

Yenilmezler - IMDB En İyi Aksiyon Filmleri

Yenilmezler – IMDB En İyi Aksiyon Filmleri

IMDB: 8.1
Yönetmen: Joss Whedon
Yıl: 2012

Nick Furry, SHIELD adlı evrensel güvenliği koruma misyonuyla hareket eden bir organizasyonun başındaki isimdir. Evrenin varlığını tehdit eden yeni bir tehlikeden haberdar olunca engellemek için girişimlere başlar. En cesur süper kahramanları bir araya getirerek Yenilmezler ekibini kurmak tek çaresidir.

19. Galaksinin Koruyucuları (Guardians of the Galaxy)

Galaksinin Koruyucuları | Aksiyon Filmi Önerileri 2018

Galaksinin Koruyucuları | Aksiyon Filmi Önerileri 2019

IMDB: 8.1
Yönetmen: James Gunn
Yıl: 2014

Peter Quill gizli güçleri olan bir küreyi çalar. Tek hedefi küreyi ele geçirmek olan Ronan şimdi Star Lord’un (Peter Quill) peşine düşmüştür. Karışık bir durumun içerisinde kalan Star Lord ilginç bir ekibe dahil olur.

Kendilerine Galaksinin Koruyucuları diyen ekibin içerisinde Roket adlı silahlı bir rakun, ağaç kılıklı Groot, Gamora ve Drax vardır. Star Lord’da katılınca 5 kişiye tamamlanan grup düşmanlarına karşı etkin bir savunma geliştirmek zorundadır.

18. Deadpool 2

Deadpool 2 - Güncel Aksiyon Filmleri 2018

Deadpool 2 – Güncel Aksiyon Filmleri 2019

IMDB: 8.1
Yönetmen: David Leitch
Yıl: 2018

Deadpool kız arkadaşıyla mutlu bir hayat sürdürürken bir taraftan da ufak kahramanlıklar yapmaktadır. Cable adlı gelecekten gelen ve bir çocuğun peşinde olan kötü bir karakteri alt etmesi gerektiğinde Deadpool girişimlerde bulunmaya başlar.

17. Nefes: Vatan Sağolsun

Nefes: Vatan Sağolsun - En İyi Türk Aksiyon Filmleri

Nefes: Vatan Sağolsun – En İyi Türk Aksiyon Filmleri

IMDB: 8.2
Yönetmen: Levent Semerci
Yıl: 2009

Türkiye – Irak sınırın, 2000 metre üzerinde rakıma sahip bir noktada yer alan Röle istasyonunun korunması gerekmektedir. Koruması için 40 kişilik bir askeri ekip görevlendirilir. Ekibin başından geçenler bir yandan milli duygularınızı kabartırken diğer taraftan aksiyon filmi isteyenleri de memnun edecektir.

16. V For Vendetta

IMDB: 8.2
Yönetmen: James McTeigue
Yıl: 2005

V For Vendetta, en iyi aksiyon filmlerinden biri olmanın yanı sıra tam bir düşünce filmidir. İçerisinde yer alan kimi replikler akıllardan uzun süre çıkmamıştır. Bunun en büyük örneklerinden birisi “Fikirler kurşun geçirmez.” sözüdür.

2020 yılında İngiltere son derece baskıcı bir devlet haline gelmiştir. Toplumun çeşitli kesimleri baskıların altında ezilmiş ve sindirilmiş durumdadır. Yasakların altında ezilen halk oldukça şiddet yanlısı olmuştur. Ortama tam bir kargaşa hakimdir.

İçler acısı bu durumun içerisinde V imzasını kullanan bir adam çıkagelecek ve masum bir insanın hayatını kurtaracaktır. Bu yalnızca başlangıçtır, çünkü toplum için umut anlamına gelir. Başkaldırı bu şekilde başlar, ilerleyen süreçte gölgelerin içerisindeki özgürlük savaşçısı olarak anılacak V epik işlere imza atacaktır.

15. Indiana Jones Son Macera (Indiana Jones and the Last Crusade)

IMDB: 8.3
Yönetmen: Steven Spielberg
Yıl: 1989

Indiana Jones, babası Henry Jones tarafından gönderilen günlüğü incelemeye başlar. Günlükte efsanevi kutsal kaseye dair ipuçları yakalar. İpuçlarının yanı sıra harita da bulmuştur.

Babasının bir süredir kayıp olduğunu öğrenen Indiana Jones öncelikle babasının peşine düşer. Yolculuğu onu kutsal kaseye götürürken Nazilerin de kutsal kasenin peşinde olduğunu öğrenir. Artık birinci önceliği kutsal kaseye Nazilerden önce erişmek olacaktır.

14. Batman Başlıyor (Batman Begins)

 

IMDB: 8.3
Yönetmen: Cristopher Nolan
Yıl: 2005

Cristopher Nolan’ın efsane aksiyon filmleri arasına sokmayı başardığı Batman serisinin ilk filmidir. Serinin diğer iki filmi de bu listede yer alıyor. Serinin başarısını burada ölçebilirsiniz. En iyi aksiyon filmleri IMDB şeklinde arama yapıldığında insanların en çok beğendiği aksiyon filmlerinin listesine ulaşmak mümkün. 3 filmden oluşan serinin 3 filminin de sıralamada ilk 15’te yer alması çok etkileyici.

Filme değinmek gerekirse, Bruce Wayne’nin nasıl Batman kimliğine büründüğünü anlatıyor. Gotham şehri tam anlamıyla kirli bir şehirdir. Suçluların cirit attığı ve huzurun kalmadığı bir şehir konumundadır.

Akıl hocası tarafından eğitilen Bruce Wayne kendisini Gotham’ı temizlemeye adayacaktır.

13. Yıldız Savaşları: Jedi’nin Dönüşü (Star Wars: Return of the Jedi)

Yıldız Savaşları: Jedi'nin Dönüşü | Önerilen Aksiyon Filmleri

Yıldız Savaşları: Jedi’nin Dönüşü | Önerilen Aksiyon Filmleri

IMDB: 8.3
Yönetmen: Richard Manquand
Yıl: 1983

Yıldız savaşları serisi, IMDB puanına göre en iyi aksiyon filmleri listemizde en sık ismi anılanlardan. Aksiyon filmi seviyorsanız ve hala bu efsane seriyi izlemediyseniz mutlakla baştan sonra izlemenizi öneriyorum.

Luke Skywalker ve takımının Han Solo’yu kurtarmak için harekete geçiyor. Babasını eski ihtişamlı günlerine kavuşturmak ve şeytani imparatoru alt etmek istiyor. Hedefleri bunlar ancak ne kadar başarılı olabilecekler? Öğrenmenin yolu izlemekten geçiyor.

12. İhtiyar Delikanlı (Oldeuboi)

İhtiyar Delikanlı - Aksiyon Filmleri 2018

İhtiyar Delikanlı – Aksiyon Filmleri 2019

IMDB: 8.4
Yönetmen: Park Chan-Wook
Yıl: 2003

Kaçırılıp 15 yıl boyunca hapis hayatına mahkum edilen bir adam yine hiçbir açıklama yapılmadan bırakıldığında neler yaşanır?

İhtiyar Delikanlı’da Oh Dae-Soo tam olarak bunu yaşıyor. Eski bir mahzende geçen 15 yılın ardından sokağa bırakılır. Sefil bir adam olarak da değil; pahalı kıyafetler, pahalı bir cep telefonu ve son model arabayla salıverilir.

İçerisindeki intikam duygusuyla yaşananların peşine düşen Oh Dae-Soo zamanla büyük oyunu görecektir.

11. Yaratığın Dönüşü (Aliens)

Yaratığın Dönüşü - İzlenmesi Gereken Aksiyon Filmleri

Yaratığın Dönüşü – İzlenmesi Gereken Aksiyon Filmleri

IMDB: 8.4
Yönetmen: James Cameron
Yıl: 1986

Yaratık serisinin ilk filmi üzerinden senaryo devam ediyor. Filmi sırf aksiyon ve biraz da gerilim için izlemek isteyenler illaki ilk filmini izlesin diyemem. Seriyi bir bütün olarak izlemek isteyenlerinse önce 1979 yapımı ilk filmi izlemesini öneriyorum.

Nostramo’da Ripley dışında herkes ölmüştür. 57 yıl sonra tekrar etrafı araştırmayı başlayan Ripley ilginç bulgularla karşılaşır. Çevresinde yumurtalar ve yaşama dair ipuçları yakalar. Bulguları bir araya getirdiğinde artık Nostramo’nun bir ölü gezegen olmadığını, canavar kolonisinin bulunduğunu düşünmeye başlar. Gezegen artık bir yaşam alanıdır.

10. Kara Şövalye Yükseliyor (The Dark Knight Rises)

Kara Şövalye Yükseliyor - Batman Aksiyon Filmleri

Kara Şövalye Yükseliyor – Batman Aksiyon Filmleri

IMDB: 8.4
Yönetmen: Cristopher Nolan
Yıl: 2012

Cristopher Nolan’ın yönettiği Batman serisi, en iyi aksiyon filmleri listesinde

Batman geçmişte Joker gibi oldukça zeki bir rakibi dahi alt etmeyi başarmış ve Gotham şehrinin güvenliğini sağlamıştı. Bu sefer karşısındaki isim kendisinden daha güçlü, terörist lider Bane.

Gotham şehri için önemli tehditlerin başında gelen Bane ve Batman arasında yaşanacak mücadele oldukça çetin geçecektir. Bane zaten oldukça güçlüyken bir de Selina Kyle, Bane saflarında savaşa katılınca Batman için oldukça zor bir mücadele olacaktır.

9. Terminatör 2: Mahşer Günü (Terminator 2: Judgement Day)

Terminatör 2 | IMDB Puanına Göre Aksiyon Filmi Önerileri

Terminatör 2 | IMDB Puanına Göre Aksiyon Filmi Önerileri

IMDB: 8.5
Yönetmen: James Cameron
Yıl: 1991

Serinin ilk filminde Sarrah Connor’u öldüremeyen bir cyborg ile yeniden karşı karşıyayız. Bu sefer görevi, Sarrah Connor’un çocuğunu kendisinden daha güçlü bir cyborg’dan korumak.

8. Kutsal Hazine Avcıları (Raiders of the Lost Ark)

Kutsal Hazine Avcıları | IMDB Aksiyon Filmleri

Kutsal Hazine Avcıları | IMDB Aksiyon Filmleri

IMDB: 8.5
Yönetmen: Steven Spielberg
Yıl: 1981

Indiana Jones serisi en iyi aksiyon filmleri denildiğinde akla ilk gelenler arasındadır. 1981 yapımı Kutsal Hazine Avcıları da çok beğenilen yapımlar arasında yer alıyor.

Filmin ark adlı kutsal hazineyi arayış sürecini konu ediniyor. Ark içerisinde kutsal güçler barındırdığı için Ark’a sahip olana büyük yetkinlikler katacağıan inanılıyor. Amerika hazine avcısı olarak Indiana Jones’u görevlendiriyor. Ancak böylesine kıymetli bir hazineye sahip olmak isteyen tek ülke tabii ki Amerika değildir… Aksiyon ve macera dolu bir yolculuk izleyicileri bekliyor.

7. Gladyatör

Gladyatör - Aksiyon Filmi Tavsiyesi

Gladyatör – Aksiyon Filmi Tavsiyesi

IMDB: 8.6
Yönetmen: Ridley Scott
Yıl: 2000

Romalı bir general hükümdar tarafından büyük ilgi görür. Hükümdarın oğlu tarafından oldukça kıskanılan generale saldırı düzenlenir. Sadece kendisiyle de yetinilmez, tüm ailesi katledilir ancak general hayatta kalmayı başarır.

Sonrasında general bir Roma gladyatörü olarak ilerlemeye devam eder. Bu başarılı gladyatörün yolu oldukça epiktir.

6. Yıldız Savaşları 4 (Star Wars)

Star Wars: Yeni Bir Umut | En iyi aksiyon filmleri

Star Wars: Yeni Bir Umut | En iyi aksiyon filmleri

IMDB: 8.6
Yönetmen: George Lucas
Yıl: 1977

Star Wars serisinin ilk filmi karakterleri tanımak ve evrene giriş yapmak için iyi bir başlangıçtır. Seri bilim en iyi aksiyon filmleri ve bilim kurgu filmleri anılırken kesinlikle adının anılması gereken bir seridir.

Luke Skywalker, Jedi olmak istese de imkanlar el vermemiştir. Evrenin diğer tarafındaysa şeytani bir imparator kendisine gemi inşa etmeye başlamıştır. Karşısındaysa direnişçiler vardır.

5. Matrix

The Matrix - Efsane Aksiyon Filmleri

The Matrix – Efsane Aksiyon Filmleri

IMDB: 8.7
Yönetmen: Lana Wachowski, Lilly Wachowski
Yıl: 1999

Sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başarmış Matrix, IMDB’ye göre en iyi aksiyon filmleri listesinin 5. sırasında yer alıyor.

Matrix evrenin gerçekliğine ilişkin sorgulamalar yapıp, simülasyon teorisine benzer bir teoriyi öne sürüyor. Neo adlı bir hacker ve gizemli Morpheus’un yaşadıkları gerçekten etkileyici. Film aksiyon sahneleriyle etkilerken diğer taraftan izleyicileri düşünmeye ve sorgulamaya sevk ediyor.

4. Yıldız Savaşları: İmparator (Star Wars: The Empire Strikes Back)

Yıldız Savaşları 5 - İmparator | Aksiyon filmi önerileri

Yıldız Savaşları 5 – İmparator | Aksiyon filmi önerileri

IMDB: 8.8
Yönetmen: Irvin Kershner
Yıl: 1980

İmparator asileri ortadan kaldırmak için harekete geçmiştir. Yerlerini bulmak için görevlendirdiği casus robotlar güzel istihbarat sağlamıştır. İmparator, şimdi hedefine çok yakındır.

Durumdan haberdar olan asilerse kaçmayı başaracaklardır ancak devamında direnişe devam etmeleri gerekecektir. Kahramanlarımız ayakta kalıp düşmanını alt etmeyi başarabilecek midir?

3. Başlangıç (Inception)

Inception - Aksiyon Filmi önerileri

Inception – Aksiyon Filmi önerileri

IMDB: 8.8
Yönetmen: Cristopher Nolan
Yıl: 2010

Alışılageldik hırsızlar para veya çeşitli araçları çalarlar. Daha üst seviyede hırsızlar ne çalar dersiniz? Dom Cobb insanların aklındaki bilgileri hissettirmeden çalma konusunda bir uzmandır.

Üst düzey şirketler ve kişiler için bilgiler çok önemlidir. Bunları çalabilen bir adam doğal olarak kısa sürede en çok aranan kişilerden birisi haline gelir. Ne var ki bu yeteneği aynı zamanda onun hayatını yolundan çıkaran şeydir.

Şimdi her şeyi toplaması için yeni bir fırsatı vardır ancak görev hem sıra dışı hem de oldukça zordur.

2. Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı (Avengers: Infinity War)

Avengers Sonsuzluk Savaşı | 2018 film önerileri

Avengers Sonsuzluk Savaşı | 2019 aksiyon filmi önerileri

IMDB: 8.8
Yönetmen: Joe Russo, Anthony Russo
Yıl: 2018

Geçmişte Dünyaya yönelik bir tehdide karşı güçlerini birleştiren süper kahramanlardan meydana gelen Yenilmezler ekibi küçük gruplara dağılmıştır. Dağılmanın temel sebeplerinden biri Kaptan Amerika ve Iron Man arasında yaşanan problemlerdir.

Tüm gruplar evrenin farklı bölgelerinde evreni korumaya devam ederken çok büyük bir tehdit yaklaşmaktadır. Thanos inanılmaz bir rakiptir ve şimdi Yenilmezler ekibinin tekrar bir araya gelerek Thanos’a karşı savaşmaları gerekmektedir.

1. Kara Şövalye (The Dark Knight)

Kara Şövalye Yükseliyor – En iyi aksiyon filmleri

IMDB: 9.0
Yönetmen: Cristopher Nolan
Yıl: 2008

En iyi aksiyon filmlerinin zirvesine geldik. Listenin başındaki film, Nolan’ın yönetmenliğini yaptığı Kara Şövalye.

Gotham şehri eskiden temizlenmişti ancak bu yeniden kirlenmeyeceği anlamına gelmez. Batman Gotham şehrinin güvenliğini yeniden sağlamak istiyorsa bu kez Joker ile karşı karşıya gelmek zorunda.

Joker’in Batman’in eski rakiplerine göre bir farkı var. Etkileyici bir zekaya sahip.

Paylaş::

0 Yorum

YORUM BIRAK