İnternette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

Türkiye’de alışveriş kültürü mağazalardan internet alışverişine doğru kayıyor. İnternet, alışveriş açısından büyük bir paya sahip ve her geçen gün daha da büyüyor. Mağazalara adeta kök söktürüyor diyebilirim. İnternette en çok satılan ürünler göz önüne alındığında kozmetikten elektroniğe geniş bir aralık var. En çok satılan, satıcılara iyi para kazandıran ürünlerin bir kısmına detaylı yaklaşacağımız bir yazı olacak.

İnternette çok çeşitli kategorilerde ürünler satılıyor. Otomotiv parçasından tutun telefon aksesuarlarına kadar. Tamamını bir araya getirerek bir içerik olarak sunmak mümkün değil. Dolayısıyla sizlere verdiğim liste İnternetten en çok alınan ürünlerin tam listesi değildir. İllaki eksiklikler olacaktır, amaç fikir vermektir. Bunu göz önünde bulundurarak okursanız sevinirim.

İnternette En Çok Hangi Ürünler Satılıyor?

Oyuncu Ekipmanları

Youtube ve Twitch yayınları sebebiyle çok sayıda çocuk oyuncu ekipmanlarına heves etti. Özellikle uygun fiyatlı oyuncu ekipmanları kapış kapış satıldı ve satılmaya devam ediyor. Çoğu kişinin 700-800 TL’lik klavye ve mouse alacak gücü yok. Bunun yerine görünüşü ışıklı, oyuna dönük olduğunu hissettiren ancak kalite açısından vasat uygun fiyatlı ürünler en çok satılanlar.

Kozmetik

Kozmetik ürünleri özellikle Instagram, Youtube gibi platformlarda reklam yapmak suretiyle satılıyor. Bir Youtube fenomeni ürününün reklamını milyonlarca kişiye yaptığında akın akın siparişler geliyor. Kozmetiğin her alanında ürünler buna dahil.

Son dönemlerde ön plana çıkan bir ürün siyah maske. Bunun yanında makyaj malzemelerinden tutun tüy dökücü kremlere kadar her biri çok sayıda alıcı buluyor.

Kitaplar

D&R gibi büyük markalar dahi internette mağaza fiyatlarına göre daha uygun fiyatlarla satış yapıyorlar. Mağazaya gidip kitabın internet fiyatı daha düşük, buradan internet fiyatıyla teslim alayım dediğinizde isteğiniz reddediliyor. D&R’ın yanı sıra sırf internet kitapçılığıyla ön plana çıkmış Kitapyurdu, Ucuzkitapal gibi platformlar da var.

Tahmini olarak, günümüzde internet üzerinden yapılan kitap satışlarının mağazalardan yapılanlara göre daha fazla olduğunu söyleyebilirim.

Hediyelik Eşya

Özel günleri kutlamak, hediyeler almak bir gerçeğimiz. Kişiye özel hediyeleri uygun fiyata satın alabilmek büyük bir avantaj. Bu hizmeti veren çok sayıda firma var. Örneğin üzerinde babanın adı yazan ahşap bir tavla. İçerisine çay koyduğunuzda sıcaklığın etkisiyle sevdiğiniz kişiyle fotoğrafınızı ortaya çıkaran bardak tasarımları. Buna benzer çok sayıda hediye seçeneği var.

Bu tarz hizmetleri caddede bir dükkandan almak zordur. Zor olmasıyla beraber fiyatlar da gerçekten uçuk. İnternet üzerinden yapılan satışları incelerseniz son derece uygun fiyatlara bu hizmetten faydalanma şansınız var. Örneğin eşinizle bir fotoğrafınızı kara kalem tabloya haline getirip asılacak şekilde satın alabiliyorsunuz. Bir avantajı daha var, hediye seçmenin zorluğundan sizi kurtarıyor. Yüzlerce seçenek arasında hiç aklınıza gelmeyecek hediyeler görebiliyorsunuz.

Tüm bunları düşününce hediyelik eşya satışlarının internete kaymasına şaşmamalı, değil mi?

Giyim

Kılık kıyafet alışverişlerinde internetin ağırlığı her geçen gün artmaya devam ediyor. Alışveriş düşkünü bir milletiz, bayanlar yatağından çıkmadan kıyafet beğenip sipariş vermeyi seviyorlar diyebilirim. Hem mağazalardan daha uygun fiyatlı hem de çok daha fazla seçenek var. Siparişi evinizin rahatlığında veriyorsunuz. Güvenilir markalardan alışveriş yapıldığındaysa beden problemi vs. olması durumunda değişim yapabiliyorsunuz. Daha ne olsun! Giyim alışverişini internetten yapmak çok tercih ediliyor.

Ayakkabı

Diğer giyim ürünleri olduğu gibi ayakkabılar da çok sık satılıyor. Özellikle biraz daha gençlere yönelik spor ayakkabı modelleri çok satılıyor. Takım elbisenin altına giyilecek tarzda biraz daha ağır ayakkabılar sıklıkla mağazalardan alınıyor.

Bilgisayar & Bilgisayar Parçaları

Mağazalara göre çok daha uygun fiyatlar, daha fazla seçenek sayesinde bilgisayar satışları internet üzerinden yapılıyor. Bununla beraber, internetten bilgisayar toplayarak satın almanızı sağlayan robotlar dahi var. İstediğiniz parçaları seçiyorsunuz, ödemeyi yapıyorsunuz ve onların sizin için bilgisayarı toplayıp gönderiyorlar.

Bilgisayarın yanı sıra dahili ve harici birimler dediğimiz, işlemci, ekran kartı, kamera, klavye ve monitör gibi cihazlar da yaygın olarak satılıyorlar.

Dekorasyon

Dekorasyon ürünleri de yaygın olarak satılanlar arasında. Evine yeni bir aksesuar almak isteyenler sık sık internet alışverişini tercih ediyorlar.

Oyun Konsolları

Oyun konsolları denildiğinde Sony PlayStation ve Microsoft Xbox serisi en büyük iki rakip olarak akla geliyor. Bu ürünlerin mağaza fiyatları ve internet fiyatları arasında rekabet olduğunu söyleyebilirim. İnternet üzerinden satın alındığında çok yüksek olmasa da bir miktar daha ucuza alınıyor. Bununla beraber internetten alıma özel oyun hediyeleri ve benzer hediyeler kimi zaman çok avantajlı olabiliyor.

Cep Telefonu

Bir cep telefonunun görünümü, donanımı mağazadan da alsanız internet üzerinden de alsanız aynıdır. Öyleyse ne diye mağazadan satın alıp ekstradan boş yere bir sürü para veresiniz ki? İşte tam da bu sebepten insanlar artık cep telefonlarını internet üzerinden satın alıyorlar.

Güvenilir siteler üzerinden alındıklarında herhangi bir endişe olmuyor. Telefon elinize geldiğinde paketten çıkan şey zaten mağazada satılanın aynısı. Sadece daha az paraya sahip olmuş oldunuz. Öyleyse bilinçli alıcılar için cep telefonu mağazaları yalnızca gidip modellere göz atmak, yakından incelemek için bir aracıdır diyebiliriz.

Bluetooth Hoparlör (Ses Bombası)

Bu cihazlar virüs gibi yayılıyor diyebilirim. Ufacık bir kutu görünümünde ancak deli gibi ses veriyorlar. Herhangi bir kablo bağlantısı olmadan telefonunuza veya bilgisayarınıza bağlanabiliyorlar. Ses seviyeleri oldukça yüksek ve ses kalitesi açısından fiyatlarına göre tatmin edici olduklarını söyleyebilirim.

Büyük bir ilgiyle karşılanan bu ürünler genellikle uygun fiyatlara satılıyorlar. Dolayısıyla yakındaki bir mağazadan 10-15 lira da olsa fazla vererek satın almayı tercih eden insanlar da yok değil. Ancak internetten satılanlar kesinlikle azımsanmayacak kadar çok sayıda.

Takviye Besinler & Sporcu Takviyeleri

Protein tozu, omega 3 balık yağı ve benzeri ürünler internette en çok satılan ürünler arasında yer alıyor. Güvenilir ve büyük firmalardan doğrudan en uygun fiyatlara satın alma fırsatı, çeşitlilik gibi avantajları var.

Ayrıca sporcu takviyelerinin yanında suluk, spor havlusu gibi ufak hediyeler gelebiliyor. Bu tarz hediyelerin de müşteriyi sitelere bağladığını söyleyebilirim.

Akıllı Saat

Akıllı telefonlarımızı takip eden bir teknoloji akıllı saatler oldu. Samsung ve Apple gibi markaların bin liranın üstündeki akıllı saatleri ülkemizde çok büyük ilgi görmedi. Ancak bazı Çin malı diyebileceğimiz markalar var ki harika işler yaptılar.

Xiaomi onlardan bir tanesi. Bu ve buna benzer markalar 100 lira civarında pek çok fonksiyonu olan akıllı saatleriyle internet üzerinden en çok satılan ürünler listemize girmeye hak kazandılar. Bu saatler günde kaç adım attığınızı takip edebiliyor, nabzınızı ölçüyor ve kimi zaman da telefonla konuşmanıza yardımcı oluyor. Saatten saate değişebilen çok sayıda özellik var. Gelecekte herkesin kolunda akıllı saatler görmeye başlayacağımız mutlak bir gerçek. Teknolojiyi önden takip etmeyi sevenler internet üzerinden bu ürünlere akın etti diyebiliriz.


Bu ürünleri satmayı, ticaretini yapmayı düşünüyorsanız nasıl satacağınızı da bilmelisiniz. Ürünlerimi internetten nasıl satarım başlıklı yazımda pek çok bilgi verdim. Göz atmanızı öneririm.

İnternetten en çok satılan ürünler listesi zamanla değişikliğe uğrayacaktır. Eski ürünleri kaldırıp yeni ürünleri ekleyerek daima güncel bir yazı olarak tutmayı planlıyorum. Yazıda en çok satılan ürünlerin çoğuna değinmeye çalıştım ancak mutlaka bahsetmeyi unuttuğum ürünler vardır. Onları da zamanla ekleyeceğim. Daha da güzeli, sizin aklınıza gelen bu tarz ürünler varsa yorum kısmından bana iletebilirsiniz.

Yorum Bırak