İstanbul’da Yapılabilecek İşler | İstanbul’da Ne İş Yapılır?

istanbul iş fikirleri

İnsanların her yerde iş yapma şansları vardır. Fakat her insan her işi yapamamaktadır. Her şehrin farklı avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Bazı şehirlerde çok rahat iş bulabilirken bazılarında ise iş bulmak oldukça zordur. Ayrıca şehirden şehre çalışma alanlarında değişiklik olabilmektedir. Örneğin İstanbul. Bu şehirde birçok iş imkanı ve olanağı vardır. Oldukça büyük şehirlerden olduğundan insanlar burada farklı birçok iş yapabilmektedir. Sizlere, ‘’İstanbul’da ne iş yapılır?’’ sorusunun yanıtlarını vereceğiz.

Öncelikle iş kurmak ile bir yerde çalışmak arasında oldukça fazla fark vardır. Kendi işinizi kurmayı düşünüyor iseniz birçok sektör vardır. Bu sektörler arasında seveceğiniz ve tutacağınızı düşündüğünüz alanları seçip ticarete başlayabilirsiniz. Öte yandan bir yerde çalışma istiyorsanız gene çalışabileceğiniz birçok alan vardır. İstanbul’da yapılabilecek işler hakkında soru soran kişiler için birkaç iş kurma fikri vereceğiz.

İstanbul İş Fikirleri

İstanbul’da iş yapacak kişilerin en büyük avantajı nüfustur. Ortalama bir Anadolu şehrine göre neredeyse 20 kat daha büyük olan İstanbul’da iş yaptığınızda satışlarınız da daha fazla olacaktır. Zira sokaklardaki insan sayısı çok daha fazla.

AVM’lerde Stant Kurma

İstanbul’da oldukça fazla AVM vardır. Her geçen gün sayısı da artmaktadır. Kalabalık nüfusu olduğundan her yer kalabalık olmaktadır. Bu tarz yerlerde stant açarak iş hayatına girebilirsiniz. Şeker, doğal sabunlar, takı ve içecek stant tarzında alanlara yönelebilirsiniz. Stant kuracağınız alanda sizinle aynı işi yapan bir mekan yoksa gelirleriniz daha yüksek olacaktır.

Masaj Salonu Açmak

İstanbul’da ne iş yapılır sorusuna örnek vererek cevaplandırmaya devam ediyoruz. Bir diğer iş fikrimiz ise masaj salonudur. İstanbul’da çalışma hayatı ve insan sayısı fazla olduğundan oldukça fazla kişinin bu tür uygulamalara ihtiyacı oluyor. Gözde bir yere masaj salonu kurarak güzel iş ve çevre edinebilirsiniz.

Takı Mağazası Açmak

Başta kadınları olmak üzere erkeklerinde takıya merakı ve hevesi oldukça fazladır. İşlek olan ve etrafta takı mağazası olmayan yerlere bu alanda bir yer açabilirsiniz. Kısa zamanda oldukça fazla iş yapılabilir. Ayrıca takı sektörü oldukça karlıbir sektördür.

Çiğ Köfteci Açmak

Son dönemlerin en popüler gıda ürünlerinden birisi çiğ köftedir. Bayilik imkanları oldukça geniş olan bu sektörde bireysel olarak da ilerleyebilirsiniz. Bayiliğin avantajları sizi büyük bir iş gücünden kurtarması ve reklamınızı sizin yerinize firmanın yapmasıdır. OSES veya Komagene gibi bir markanın altında hizmet veriyor olmak büyük avantajlar sağlar. Diğer çiğ köftecilere göre çok daha fazla müşteri çekme fırsatı yakalarsınız. Çiğ köfteci açmak başlıklı yazımdan konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Popüler Caddelerde Ticaret

İstanbul’un popüler caddeleri her zaman tıklım tıklımdır. Nüfus fazlalığının avantajını bu bölgelere dükkan açanlar yaşarlar. Popüler caddelere turist ziyaretleri de sık sık gerçekleşir. Turistlerden kazanacağınız para döviz olacağı için çok daha kazançlı olur.

Taksim, Kadıköy, Beşiktaş ve benzeri bölgelerde ufak bir dükkan ayarlayarak telefon kabı gibi maliyeti düşük ürünleri satabilirsiniz. Yüksek kar marjıyla çok sayıda satış yapacağınız için kazancınız oldukça yüksek olacaktır. Dilerseniz herhangi bir dükkan açmadan seyyar işletmecilik de yapabilirsiniz. Seyyar satışlarda dükkan maliyeti olmayacağı için başlangıçta yapmanız gereken yatırımı azaltacaktır.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun yapabileceğiniz çok sayıda iş var. Onlarca iş fikrini paylaştığım Para Kazanmanın Yolları başlıklı makaleme mutlaka göz atın. Burada verdiğim birkaç iş fikrinden çok daha fazlasına oradan erişebileceksiniz.

Yorum Bırak