Konya’da Yapılabilecek İşler | Konya’da Ne İş Yapılır?

Konya, yüz ölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük şehridir. 31 ilçeye sahiptir ve toplam nüfusu oldukça fazladır. Kalabalık şehirlerde iş yapmak çoğu zaman daha avantajlıdır çünkü müşteri potansiyeliniz daha fazladır. Tarım ve sanayi şehri Konya’nın Mevlana’dan dolayı büyük bir manevi havası da vardır.

Konya’da yaşayanlar veya Konya’ya taşınmayı düşünenler arasında mısınız? Peki Konya’da yapılabilecek işler hakkında bilgi sahibi misiniz? Eğer arayış içerisindeyseniz yazının devamında güzel fikirlerle sizlere yardımcı olacağız. Bunun yanında ek iş fikirleri adlı kategorimizde en avantajlı ek işleri anlatıyoruz. Bu konuyla ilgileniyorsanız, bu içerikten sonra ilgili kategorimize göz atmanızı öneririm.

Konya İş Fikirleri

  • Kafe: Türkiye’de son yıllarda her köşe başında açılan ve tutan işlerden bir tanesini önereceğim. Kafe açmak. Konuma bağlı olarak getirisi gayet iyi olan sektörler arasındadır. Açtığınız kafenin dizaynına önem vermelisiniz. Bununla beraber, reklamınızı Youtube gibi mecralarda yaparsanız daha fazla insanı çekebilirsiniz.
  • Çiğ köfte: Çiğ köfte işi ilginizi çekiyor mu? Çiğ köfte bayiliği alarak güzel işler yapabilirsiniz. Kendi dükkanınızı açmak oldukça düşük maliyetlidir. İnsanlarla elektriğiniz tutarsa, müşterileriniz devamlı sizi tercih ederse iyi paralar kazanabileceğiniz bir sektördür.
  • Fast food: Fast food sektörüne de girebilirsiniz. Döner, hamburger, pizza ve aklınıza gelen diğer yiyecekler bu kategoridedir. Hangisini veya hangilerini yapacağınız size kalmış.
  • Mevlana şekeri: Mevlana şekeri, Konya’nın en çok rağbet gören değerlerinden birisidir. Mevlana şekeri yapımı ve satımı sizlere pek çok iş imkanı sağlar. Mevlana şehrinde manevi havasından dolayı çok sayıda turist tarafından ziyaret gerçekleştirilir. Mevlana şekeri adını verdiğimiz şekerler de turistler tarafından ilgi görür.

Konya’da yapılabilecek işler ile alakalı biraz bilgiler sunduk. Bu iş fikirlerini değerlendirebilir ve bütçenize göre çok daha iyi şekillendirebilirsiniz.  Ufaktan başlayarak büyük işlere sahip olan birçok insan vardır. Ayrıca birikimi olmayan kişiler bir süre özel sektör ve fabrikalarda çalışarak birikim yapıp bu tarz işlere yönelebilir.

Yorum Bırak