Küçük Yatırımla Para Kazanmak ve Tavsiyeler

Küçük yatırımla para kazanmak isteyenler bu yazıda çeşitli iş fikirleri ve tavsiyeler bulabilirler.

İş kurmak veya yatırım yapmak istediğinizde çok sayıda kriteri gözden geçirmeniz gerekiyor. İş size ne kadar uygun, gelecekte bu işin getirisi artar mı azalır mı gibi onlarca soruya yanıt vermeniz gerekiyor. Bu soruların belki de en önemlisi, yatırım yapacağınız paranın miktarıdır.

Küçük Yatırım Ne Kadar Küçük?

Küçük yatırım, kişiden kişiye değişen bir kavram. Milyon dolarları olan birisi için 300.000 lira küçük bir yatırım olarak görünebilir. Diğer taraftan kimileri 30.000 liraya küçük yatırım gözüyle bakar. Farklı bir açıdan bakacak olursak, 2. el otomobil alım satım işi yapmayı düşünen birisinin aklından geçen küçük yatırım ile instagramdan satış yapıp para kazanmak isteyen birisinin aklındaki yatırım miktarları farklı olacaktır.

Bunu belirli bir standarda indirgemekten yana değilim. Sizlere vereceğim öneriler, küçük yatırımın ne kadar küçük olduğundan bağımsız olacak. Öncelikle sizlere birkaç iş fikri sunacağım. Ardından önerilere geçeceğiz.

Küçük Yatırımla Yapılabilecek İş Fikirleri

Sitemde de detaylıca içeriklerini hazırladığım birkaç konuya özet şeklinde değineceğim. Gerekli bağlantıları da ekleyeceğim, ilginizi çeken iş fikirleri hakkında detaylı bilgiler edinmenizi sağlayacaklar.

Tavuk Çiftliği Kurmak

Çeşitli aracılardan faydalanmayı tercih ederseniz çok kolay şekilde tavuk çiftliği kurabilirsiniz. Sizin adınıza gelip kuruyorlar. Sizler yumurtalarını alıp satıyor ve para kazanıyorsunuz. Bu yatırımın tam zamanlı çalışmayı gerektirdiğini unutmamalısınız. Ayrıca bir miktar köy, çiftlik hayatı tecrübeniz varsa büyük katkısı olur.

Bu konuda oldukça detaylı bir rehber yazı hazırlamıştım. Başlangıçta maliyet hesaplarından tutun hangi cins tavuğu kullanmanız gerektiğine kadar anlatım yaptım. Eğer bu konu ilginizi çekiyorsa tavuk çiftliği kurmak adlı yazımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Makale Ajansı Kurmak

Bir makale ajansı kurduğunuzda birkaç yazarla çalışmanız gerekir. İnternet sitelerine içerik sağlayıcılığı yapar ve bunun üzerinden para kazanırsınız. Yazarları özenle seçmeniz gerekir çünkü makalelerinizin kalitesi doğrudan başarınızla orantılıdır.

Makale ajansları son dönemlerde oldukça popüler. Kimi yerlerde içerik ajansı olarak da anılıyorlar. Makale ajansı açmakla alakalı olmasa da internetten makale yazarak para kazanmak hakkında yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Bu işi daha kurumsal bir hale getirerek küçük yatırımınızla iyi paralar kazanabilirsiniz.

E-Ticaret Yapmak

E-Ticaret son dönemin en gözde konularından bir tanesi. Özellikle yakın çevrenizde üreticiler varsa hatta kendiniz bir üreticiyseniz mutlaka bu işi düşünmenizi öneririm. Yurt dışından ürün getirme, ithalat yapma şansınız varsa da oldukça karlı bir iş olabilir.

E-Ticaret için ihtiyacınız olan sermaye tamamen ne yapmak istediğinize bağlı. Çok düşük yatırımlarla dahi başlayabilir, para kazandıkça yatırımlarınızı büyütebilirsiniz. Burada parayı genellikle ürünlerinizi tanıtmak için reklamlara yatırırsınız. Tabii ki E-Ticaret üzerine binlerce kelimelik içerikler oluşturulması gereken oldukça detaylı bir konu. Aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden aradığınızı bulabilirsiniz.

Gelecekte doğrudan E-Ticaret üzerine de kapsamlı bir yazı oluşturacağım.

Sosyal Medyaya Yatırım Yapmak

Sosyal medya denince akla ilk gelen oluşumlar Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube. Bu platformlarda E-Ticaret yaparak veya reklam satarak para kazanma şansına sahipsiniz.

Örnek vermek gerekirse bir Youtube hesabı oluşturup kaliteli içerikler üreterek yüksek takipçi sayılarına ulaşabilir ve bu hesap üzerinden para kazanabilirsiniz. Küçük yatırımınız her ne kadarsa bu yatırımla bir Instagram hesabı satın alıp bu hesaptan reklam satabilirsiniz. Para kazandıkça farklı hesaplar da satın alarak işinizi büyüterek ilerleyebilirsiniz.

Bu konular ilginizi çekiyorsa aşağıdaki bağlantılardan muhtemelen Türkiye’de yazılmış en kapsamlı yazılara ulaşabilirsiniz.

Zamanla daha zengin iş fikirlerini bu sayfa üzerinden paylaşmayı düşünüyorum. Küçük yatırımla para kazanmak isteyenlere umarım yardımcı olabilecek yönlendirmeler sağlamışımdır. Yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümünden benimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Bırak