İnternetten Para Kazandıran Siteler 2019 Güncel | Doğrular ve Yalanlar!

para-kazandıran-siteler

Para kazandıran siteler aracılığıyla para kazanmak isteyen çok sayıda kişi var. Ben de bu konuda bir içerik oluşturmamı isteyen geri bildirimler aldım. Sizlere gerçekten işe yarayan para kazanma sitelerini anlatırken tuzaklara karşı da uyaracağım.

Benim her yazıda amacım sizlere gerekli tüm bilgileri verip, tüm alternatifleri sunup sonrasında tercihleri size bırakmak. Bu nedenle okuduğunuz içerik Türkçe para kazandıran sitelerin yanı sıra para kazandıran yabancı siteleri de içerecek.

Öncelikle para kazandırdığını iddia eden ancak işleyiş biçiminde ciddi sıkıntılar olan yöntemlerden bahsedeceğim. Bunları okumak arayışlarınızda tuzaklardan korunmanız ve paranızı ve vaktinizi boşa harcamamanız açısından önemlidir. Yine de okumak istemiyorum diyenler doğrudan yazının sonraki bölümüne devam edebilir.

İnternetten Para Kazandıran Siteler: Bu Tuzaklara Dikkat!

Tuzaklar başlığını bilinçli olarak attım. Bu internet siteleri sizden çeşitli yatırımlar bekleyerek para kazanacağınızı iddia edecektir. Bu yatırım kimi zaman paranız, kimi zaman vaktiniz kimi zamansa emeğiniz olabilir.

Burada yer verdiğim siteleri “para kazanma siteleri” başlığı altında tavsiye eden çok sayıda internet sitesiyle karşılaşabilirsiniz. Bunların bir kısmı iyi niyetli ancak konu hakkında bilgisiz, bir kısmıysa doğrudan reklam veya sponsorluk aracılığıyla kendileri para kazanma amacı taşıyor.

Yapılanların pek etik olmadığı açık ve Parayap üzerinde her zamanki gibi doğru bilgileri size sunacağım.

Çiftlik Siteleriyle Para Kazanmak

Çiftlik sitelerinin çalışma yapısına değinerek başlayalım. Olayın felsefesi insanlardan yatırım toplamak ve toplanan yatırımlarla gerçek hayatta kurucunun sahip olduğu çiftlik üzerinden para kazanmak. Para kazanıldıktan sonra yatırım yapanlara bu ücreti geri ödeyerek sürece devam etmek şeklinde.

Bu anlayışı pekiştirmek ve daha gerçek hissettirmek için çiftlik sitelerinde kullanıcılar yatırdıkları paralarla tavuk, horoz, inek gibi hayvanlar satın alıyor. Gerçek dünyada bu hayvanları satın almış ve sütünü, yumurtasını, etini satarak para kazanıyormuş hissini çok güzel şekilde yaratıyorlar.

Çiftlik siteleri yalnızca hayvan temelli ilerlemiyor. Birebir aynı sistem tarım bitkilerine de uyarlanabiliyor.

Çiftlik Sitelerinin Sonu: Örnek İncelemesi

Yakın dönemde Çiftlik Bank ismi verilen bir organizasyonun ismini herkes duydu. Organizasyonun başındaki kişi bu çiftlik sitelerinden bir tanesinin sahibiydi. Büyük yatırımlar aldı. İnsanlara uzun süre boyunca yatırımlarının karşılığını geri ödedi.

Elbette gerçekte yapılan bir yatırım yoktu!

Parasını çekmek isteyen kişilere her zaman ödemesini yaparak güven topladı. Bu kişilere vereceği parayı sisteme yeni kaydolan kişilerden elde etti. Daha fazla güven toplamak adına üzerinde Çiftlik Bank yazılı yumurtaların, balların ve benzeri gıda maddelerinin satışını gerçekleştirdi. Kendi çiftliğinden olduğunu iddia ederek bir çok video / fotoğraf yayınladı.

Bu sisteme yatırım yapan kişiler çok uyarıldı ancak inandırılmış kitle daha fazla yatırmaya devam etti. Tüm birikmiş parasını yatıran kişiler kendilerini bekleyen büyük hayal kırıklığından habersizdi.

Tahmin edilen yaşandı, organizasyonun başındaki kişi kaçtı gitti. Topladığı paralarla yurt dışında güzel bir hayat yaşıyor olması muhtemel. Arkasında bıraktığı binlerce kişiyi umursadığını sanmıyorum.

Çiftlik siteleriyle para kazanma peşine düşmeyin!

Uyarıyı bu sebeple gerçekleştiriyorum. Bir süreliğine ödeme alabilirsiniz. Hatta sistemden doğru zamanda çekilecek olsanız bu işi karla da kapatabilirsiniz. Bir nevi dolandırıcının oyununu bozup para kazanmış olursunuz.

Gözden kaçırmamak gereken noktaysa bunun pimi çekilmiş bomba olduğudur. Ne zaman patlayacağı belli değil. Bir anda patlayıp bütün paranızı kaybetmenize yol açabilir!

Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler

Anket doldurarak para kazandıran siteler geçmişte vardı, bugün de varlar.

Geçmişte gerçekten ödeme yapan sınırlı sayıda da olsa yabancı site mevcuttu. Bugün işin içerisine giren çok sayıda yerli firma da mevcut. Bir kısmının ödemeleri yaptığına da eminim.

Eminim diyorum çünkü bu iş gerçekten onların elde ettiği gelirlerin bir kısmını sizinle paylaşmaları üzerine kurulu. Büyük firmalar toplumun ihtiyaçlarını görmek ve ona göre yatırım yapmak adına bu alanda ciddi finansman desteği sağlıyor.

Madem ödeme yapanlar var, anket doldur para kazan sitelerini niye tuzak olarak paylaştım?

Çünkü bu sitelerin neredeyse tamamı anket işi yaparak ayda oturduğunuz yerden binlerce lira kazanabileceğinizi vadediyor. Böyle bir gelir modeli yok!

Anket işleriyle vakit kaybetmeyin. Gerçekten emek vererek para kazanabileceğiniz çok sayıda yöntem var. Onlara yönelin.

Kişisel Bilgisayarınız Üzerinden Coin Madenciliği Yaptıran Siteler

Kripto para son dönemde gündeme tam anlamıyla oturdu! Bitcoin ile tanınan bu paralar Ethereum, Ripple, Litecoin gibi çok sayıda farklı alternatife sahip.

Bu paraları elde etmenin iki farklı yolu var.

  1. Borsada işlem yapmak. Bu paraları borsadan satın alarak portföyünüze ilave edebilirsiniz.
  2. Mining (Madencilik) yapmak. Şimdi değineceğim konu tam da bu.

Kripto para madenciliği ya da yabancı terimle mining işleminin nasıl yapıldığını biliyor musunuz? Mining adı verilen bu işlem, bilgisayarınızın ekran kartı ve işlemci gibi donanımlarını sonuna kadar kullanarak bir nevi kazı işlemi gerçekleştirir.

Bunda ne var? Kullansın paramızı kazanalım.” diye düşünebilirsiniz.

Bilinmeyen nokta kayda değer madencilik işlemleri için en azından günümüzün en güçlü kişisel bilgisayarlarından birkaç adet kullanılması gerekiyor. Günümüz dolar kuruyla 7-8 bin lira bilgisayar kasası başına maliyet gerekebiliyor.

Bu kadar mı? Öyleyse alalım bilgisayarları girişelim bu işe.

Hayır bu kadar değil. Bu işlemler bilgisayarınızın işlemcisini ve ekran kartını dibine kadar kullanacağı için çok yüksek elektrik tüketimine neden olur. Çoğu kişinin evinde 5-6 adet güçlü bilgisayarın son güç çalışmasına yeterli güç bulunmaz. Ev içerisinde de kullanımı göze alınca sigortanın sık sık attığına şahit olacaksınız.

Bunu da çözdüğünüzü varsayalım. Çok yüksek elektrik faturalarına hazır mısınız?

Tüm bunlara ne gerek var yahu? Sadece ben bilgisayarımı kullanırken boş boş duracağına arka planda mining yapsın, biraz para kazanalım.” diyorsanız yine yanlış yoldasınız. Muhtemelen şuan kullandığınız cihazlar yüksek güç tüketimine ve nispeten düşük performansa sahip.

Yaptığınız mining işlemleri esnasında bilgisayarınızın deli gibi ısınması adeta kullanılmaz hale gelmesi bir problem. Diğer bir problem bu durumda yaptığınız madencilik işlemlerinin getirileri elektrik faturanızı dahi karşılamayabilir.

İnternetten Para Kazandıran Siteler 2019

Geldik internetten para kazandıran gerçek sitelere. Öncelikle şunu aklınıza yerleştirin. Emek vermeden, kafa patlatmadan internetten para kazanmak sadece hayaldir. Gerçekten emek vererek bir alanda kendinizi geliştirdiğiniz taktirde oldukça iyi paralar kazanma şansınız var.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Bilgisayar başında makale yazarak para kazanabilirsiniz. İnternet sitesi sahiplerinin çeşitli alanlarda içeriklere ihtiyaçları var. Bu kişilere uygun içerikler sağlamanız size güzel bir gelir kapısı yaratabilir.

Bu iş ciddi anlamda zaman gerektirir. Bol bol okuma yapmak ve bilgisayar başında yazı yazarak saatler geçirmek gerekir ki kayda değer kazançlar sağlansın.

Ben bu işi yaparım diyorsanız sizler için detaylı bir rehber hazırlamıştım. Burada makaleleri nasıl yazmanız gerektiği, ne kadara satabileceğiniz, nerelerden müşteri bulabileceğiniz, dikkat etmeniz gerekenler gibi çok sayıda bilgi verdim. Okumak isterseniz makale yazarak para kazanmak linkine tıklamanız yeterli.

Udemy’den Ders Anlatmak

Herhangi bir konuda bilgi sahibiyseniz bunu paraya dönüştürmek için en iyi alanlardan bir tanesi Udemy’dir. Bir Türk girişimcinin projesi olan Udemy Dünya çapında yaygın şekilde kullanılıyor. Bu platform üzerinde çeşitli konular videolu şekilde insanlara aktarılıyor.

Kurs ücretlerini dilerseniz maksimum satışı sağlamak için Udemy optimize ediyor dilerseniz de kendiniz bir fiyat belirliyorsunuz. Bu konuda sundukları özgürlük çok güzel.

Udemy üzerinde genellikle eğitim verilen konulara göz attığımızda bilişimin ağır bastığını görüyoruz. Programlama, grafik tasarım gibi alanlar oldukça popüler. Buna ek olarak yabancı dil, iş dünyasına dair eğitimler ve çok daha fazlası da kurs olarak insanlara sunuluyor.

Udemy internet sitesine buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Youtube ile Para Kazanmak

Youtube üzerinden para kazanan çok sayıda Youtuber var. Kanal içerikleri çok değişken ve farklı reklam modelleri var.

Youtube kanalı üzerinden hem Google’ın Adsense adını verdiği reklam sistemiyle hem de sponsor reklamlarıyla para kazanılabiliyor. Peki nasıl büyük bir Youtuber olabilirsiniz? Hangi aşamalardan geçmek, nasıl devam etmek gerekiyor. Para kazanmak için hangi kategorilere yoğunlaşmak daha mantıklı?

Tüm bunları detaylı olarak sunduğum bir makale var. Youtube üzerinden para kazanmak hakkında en değerli Türkçe içeriği ürettiğime inanıyorum. Sık sık da güncelleyip yeni taktikler paylaşıyorum. Youtube para kazanmak başlıklı yazımı mutlaka okuyun.

Blog Yazarak Para Kazanmak

Kendinize ait bir blog sitesi açarak para kazanma fırsatına sahipsiniz. Bunun diğer yöntemlere göre ciddi bir dezavantajı var. Gerçekten sabırlı olmanız gerekiyor.

Yeterince sabırlı davranabilirseniz ve kaliteli içeriklerle insanları memnun ederseniz uzun vadede güzel bir gelir kapısına sahip olursunuz. Sabrın yanı sıra arama motoru optimizasyonu konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekecektir.

Blog açarak para kazanmak adlı yazımdan daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Freelance Çalışmak

Programlama, yabancı dil çevirileri, devre tasarımları ve çok daha fazlası! Sizin yetenekleriniz neler? Kendinizi geliştirdiğiniz alanlarda iş yapmak için freelance sitelerini tercih etmelisiniz.

Mümkünse temel seviyede de olsa İngilizce bilin. İnsanlarla yazılı olarak İngilizce konuşabilmeniz size yabancı freelance sitelerine açılma fırsatı yaratır. Buralarda hem daha fazla müşteri potansiyeli vardır hem de iş başına alınan çok daha fazla para verilir.

Freelance iş yapabileceğiniz internet siteleri çok fazla. Bu konuya detaylı şekilde internetten para kazanma yolları adlı makalemde değindim.

Eğer freelance çalışmak hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşmak veya internetten para kazanabileceğiniz farklı yöntemleri öğrenmek istiyorsanız bu site üzerinde oluşturduğum en iyi içeriklerden bir tanesine sizi yönlendirmem gerekiyor.

İnternetten para kazanma linkine tıklayın. Burada ilk alt başlık olarak Freelance çalışmayı anlattım ve freelance sitelerinin incelemelerini de gerçekleştirdim. Buna ek olarak İnternetten para kazanabileceğiniz 50’den fazla yöntemi de paylaştım. Sizin için gerçek bir rehber olacağına şüpheniz olmasın!

Yorum Bırak