Samsun’da Yapılabilecek İşler | Samsun’da Ne İş Yapılır?

samsun-is-fikirleri

Samsun Karadeniz bölgesinde yer alan şehirlerimizden biridir. Toplam nüfusu 600 bin civarındadır. Ulaşım konusunda her imkana sahiptir. Coğrafi konumunun ve çeşitli yatırımların da katkılarıyla deniz, hava ve kara ulaşımına açıktır. Kentte tarım ürünü olarak tütün, buğday, çeltik, mısır ve çeşitli meyve – sebzeler üretilir. Tütünü kalitelidir ve önemli gelir kaynakları arasındadır. Ovaları Türkiye’nin en kaliteli ovaları arasındadır. Samsun’da yapılabilecek işler arasında tarım ve hayvancılık en ön plana çıkanlar arasındadır.

Samsunda Yapılabilecek İş Fikirleri

  • Tarım: Bölgede tarımla ilgilenmek istiyorsanız iyi bir gelir kaynağına erişebilirsiniz. Bafra tütünü piyasadaki en meşhur tütünler arasındadır, üretimini yapabilirsiniz. Onun dışında fındık, armut, kiraz ve birkaç meyve daha bol miktarda yetişir. Türkiye’de en çok mısır ve fasulyenin yetiştiği bölge yine Samsun’dur. Daha pek çok tarım ürününde oldukça öne çıkan bir şehrimizdir. Samsunda yetişen ürünler hakkında detaylı bilgi için şuraya bakabilirsiniz: http://www.tarimvadisi.com/node/459
  • Hayvancılık: Hayvancılık çok ciddi emek isteyen ancak karşılığını da veren iş kollarından birisidir. Güzel ovalar, verimli tarım ürünleri… Böyle bir ortamın hayvancılığa uygun olması doğaldır. Hayvancılık üzerine deneyiminiz yoksa bölgede uzun yıllardır bu işi yapanların tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Biraz daha büyük bir yatırım düşünüyorsanız, Samsun’da hayvancılık kültürüne sahip kişilerle çalışma şansını yakalarsınız.
  • Genel işler: Her ilde yapılabilecek işler vardır. Kafe açmak, çiğ köfte dükkanı açmak, kırtasiye açmak bunlara örnek verilebilir. Bu tarz işler için iş fikirleri adlı kategorimizden bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca ilginizi çekiyorsa internetten para kazanma adlı kategorimize göz atmanız önerilir.

Yorum Bırak