Satış Siteleri 2019 | İnternette Ürün Satılabilecek Siteler

Ürünlerinizi satabileceğiniz Türk satış siteleri mi arıyorsunuz? Sizlerle bu siteleri paylaşacağım ve detaylarına değineceğim. Siz de ürünlerinizi bu online platformlarda satarak müşterilerle buluşabilir, gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

Sizler için büyük ve güvenilir satış sitelerini derledim. Tabii ki aşağıda paylaştıklarım dışında da satış yapılabilecek çok sayıda site vardır. Yalnızca güvenilir olduğuna emin olduklarımı sizlerle paylaşıyorum.

Zira bu büyük bir sorumluluk ve satış siteleri aracılığıyla para kazanmaya çalışırken zarar etmenize dolaylı olarak sebep olmak istemem. Sizin de internetten ürünlerinizi satıp memnun kaldığınız siteler varsa yorum bölümünden paylaşabilir ve herkese yardımcı olabilirsiniz.

Gittigidiyor

Gittigidiyor yurt dışının en büyük 2 e-ticaret devinden biri olarak gösterilen Ebay’e aittir. Ebay ismi dahi Gittigidiyor’un büyüklüğünü anlatmak için yeterlidir.

Sıfır ve ikinci el ürünlerin satışını burada gerçekleştirebilirsiniz.

Gittigidiyor’da Nasıl Satış Yapılır?

Gittigidiyor’un satıcılara sunduğu 2 farklı üyelik tipi mevcut. Dilerseniz “mağaza formatı” satın alabilir dilerseniz de bireysel “sabit fiyat formatı” ile devam edebilirsiniz.

Eğer gerçekten bir mağaza sahibiyseniz veya satmayı planladığınız ürün sayısı çok fazlaysa mağaza formatı sizin için oldukça uygun. Aksi taktirde mağaza formatı sizin için dezavantajlı hale gelebilir.

Mağaza Formatıyla Sabit Fiyat Formatının Farkı Nedir?

Gittigidiyor üzerinde ürünlerinizi listelemek için belli bir komisyon ödemeniz gerekiyor. Mağaza üyeliğinde bu komisyon miktarı oldukça düşüyor. Tüm ücretleri aşağıda bir tabloda vereceğim. Fiyatlara oradan göz atabileceksiniz.

Mağaza formatında satış yaparken ürünlerinizin satış süresini “sabit fiyat formatına” göre daha uzun seçebiliyorsunuz.

Gittigidiyor Listeleme Ücretleri

Gittigidiyor Komisyonlar

Gittigidiyor üzerinden ürünlerinizi satarken ödeyeceğiniz komisyonlar kategoriden kategoriye değişiklik gösteriyor.

Genel aralığın %10 – %15 olduğunu söyleyebilirim. Bununla ilgili detaylı bilgiyi gittigidiyor zaten size sunacaktır.

Gittigidiyor Satışa Ürün Ekleme

Gittigidiyor üzerinde satışa ürün eklemek oldukça basit. Satış yapmak istediğiniz kategoriye girerek başlayın.

Hemen arama butonun altında “satış yap” butonunu göreceksiniz. Bu butona tıkladıktan sonra sistem zaten sizi yönlendirecektir.

Butonun yerini bulamama ihtimaline karşı bir görsel bırakıyorum.

gittigidiyor-satış-yap

Hepsiburada

Türkiye’nin en bilinen e-ticaret sitelerinden biri olan Hepsiburada üzerinde ürünlerinizi satabileceğinizi biliyor muydunuz?

Hepsiburada geçmişte yalnızca kendisi stok yapan ve stoklarından ürün satışı gerçekleştiren bir satış sitesiydi. Sonrasında herkesin kendi mağazasını oluşturarak satış yapabileceği bir platform haline geldi.

Hepsiburada üzerinde 2. el satış yapma şansınızın olmadığını belirtmeliyim. Sıfır ürünler satılıyor.

Ayrıca Hepsiburada üzerinde satış yapmak için şahıs şirketi veya kurumsal bir şirket olmanız gerekiyor.

Hepsiburada’da Ürün Satmanın Avantajları

Hepsiburada üzerinde satış yaptığınızda firmanın özel banka anlaşmalarından da yararlanmış oluyorsunuz.

Hepsiburada ile aynı ürünleri satıyor olabilirsiniz. Bu durumda kendi sattığı ürünlerin dahi altında sizin mağazanızdan satın alınması için bir bağlantı bulunuyor. Daha uygun fiyatla satabilme olanağınız varsa müşteriler sizi tercih ediyor.

Hepsiburada’da mağaza oluşturmak tamamen ücretsiz. Mağaza için başvurunuzu yaptıktan sonra firma gözden geçiriyor ve duruma göre onay veriyor / reddediyor. Mağazanızı açmak ve ürünlerinizi listelemek için para vermeniz beklenmiyor.

Hepsiburada Satış Komisyon Oranları

Hepsiburada’nın komisyon oranları da değişkenlik gösterebiliyor. Şikayetvar platformu üzerinde komisyon oranlarının yüksekliği ciddi bir şikayet konusu olmuş.

Anladığım kadarıyla komisyon oranları değişkenlik gösteriyor ve bu haksız rekabete yol açabiliyor. Yine de ürün satışı yapan o kadar çok kişi var ki bunun aşılabilecek bir problem olduğunu düşünüyorum.

Sahibinden

Sahibinden özellikle emlak ve araç piyasasında ön plana çıkan bir internet sitesidir.

Bu platform özellikle ikinci el ürün satışlarında bir numara. Sıfır ürün satışları da tabii ki yapılabiliyor ve büyük bir satış hacmi var. Anlatmak istediğim özellikle ikinci el satışlarda öne çıktığıdır.

Sahibinden Komisyonları

Sahibinden üzerinden satış yaparken ne kadar komisyon ödersiniz?

Bireysel satıcılar çeşitli kategorilerde farklı komisyonlarla ürün satabiliyor. Bu komisyonlar Sahibinden’in GeT ismini verdiği güvenli satış işlemleri için ödeniyor.

Buna ek olarak GeT kullanmadan satış yapmak da mümkün. Bu durumda Sahibinden sadece ürününüzün  ilanını vermek için bir aracı haline geliyor. Ürün kategorisine göre farklı komisyonlarla bu listeleme işlemi yapılabiliyor.

N11

N11 yukarıda saydığım internet sitelerine göre daha geç popülerliğe kavuştu. Ancak günümüzde kesinlikle onlardan aşağı kalır bir yanı yok.

N11 üzerinden sıfır ürünlerin satışı yapılıyor ve çok sayıda mağaza burada aktif olarak satış gerçekleştiriyor.

Sundukları indirimli fiyatlar sebebiyle kimi zaman basit market alışverişleri dahi N11 üzerinden yapılıyor.

N11 Komisyon Oranları

N11 komisyon oranlarında kategorisine göre değişkenlik gösterebiliyor. Bu oranlar genellikle %6 ile %15 aralığında değişiyor. Satış yaptığınız kategoriye göre araştırma yaparak net sayılara ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırak